(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан посівів пшениці озимої 14.03.2019р.

У першій декаді березня озимі культури перебували у стані спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння становила  0-1ºС морозу, що вище критичної температури вимерзання.

З другої половини декади  денні температури повітря і ґрунту  значно підвищились, що  призводило   до слабкої вегетації зимуючих культур, але відростання у них ще  не спостерігається. Перезимівля озимої пшениці  проходить у задовільних умовах.

Погодні умови першої декади березня 2019 року на території Донецької області спостерігались тепліше від звичайного.

Середня добова температура  повітря  коливалась до  4º тепла.

Середня декадна температура повітря  виявилась на 6° вище норми та складала по області 3-4ºтепла.

Максимальна температура повітря підвищувалась до плюс 12-15º.

Мінімальна температура повітря знижувалась до мінус 3-4ºС на півночі, та до мінус 4-5ºС – на півдні.

Мінімальна температура на поверхні ґрунту знижувалась до мінус 4-7ºС.

Негативних явищ для перезимівлі озимих культур протягом осінньо-зимового періоду не відмічалося, стан посівів у перші дні березня можна оцінити як добрий та задовільний. Науковцями було встановлено, що життєздатність пшениці озимої у фазі кущіння становила 90-100%. У свою чергу науковці провели візуальні спостереження за життєздатністю рослин у польових умовах  і визначили, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок. Проте вони зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму.

Стан ураження  посівів буде залежати від часу відновлення весняної вегетації та подальших погодних умов, що складатимуться в регіоні. Якщо вже не буде повернення холодних фронтів, а  наростання позитивних температур буде  поступовим, такі фактори будуть сприяти  поступовому укоріненню рослин, відростанню  добре розвиненої вегетативної маси.

Кращому росту та розвитку рослин озимих культур  в такий період сприятимуть поживні речовини добрив, що були внесенні по мерзло- талому ґрунті.

Таким чином, можна стверджувати, що  негативних явищ для перезимівлі озимих культур  протягом осінньо-зимового періоду не відмічалося і стан посівів можна оцінити як добрий та задовільний.

Facebook
Pocket
Email
Print