(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан сільськогосподарських культур на 11.02.2022

Перша декада лютого 2022 року характеризувалася слабким морозними температурами вночі та низькими позитивними температурами повітря вдень. В перші дні лютого висота снігового покриву по області відмічалася на рівні 7-10 см, проте позитивні температури повітря та опади у вигляді дощу сприяли таненню снігу. Наразі промерзання грунту по області спостерігається на рівні 0-18 см. Температура грунту на рівні вузла кущіння відмічається в межах -2–-0°С. Мінімальна температура на поверхні грунту в середньому по області відмічено на рівні -5–-1°С. Середня температура повітря становить -0,1–+1,2°С. Запаси продуктивної вологи на рівні 0-20 см шару грунту по області становлять 29-41 мм.

Попри стійке наростання незначної позитивної середньої температури повітря поки не спостерігається відновлення вегетації озимих культур. Посіви в доброму стані.

Не зменшується актуальність боротьби з польовими гризунами, тому при першій можливості рекомендуємо вжити заходи, направлені на захист озимих культур від цих шкідників.

Задля своєчасної організації посіву ярих культур необхідно визначити якість посівного матеріалу. Для цього на Донецькій області діють 4 акредитовані територіально-випробувальні лабораторії Донецької обласної філії Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», які виконують комплекс заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння, та здійснюють сертифікацію насіння і садивного матеріалу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

ДДСДС НААН

Facebook
Pocket
Email
Print