(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан сільськогосподарських культур на 26.11.2021

Друга половина листопада відмічалася чергуванням дощової прохолодної погоди з заморозками з проясненнями. В середини ІІІ декади цього місяця відмічено припинення вегетаційного розвитку озимих рослин. Проте метеорологічні спостереження останніх років вказує на можливість чергування осінніх та зимових припинень та відновлень вегетації озимини, за умови стабільного переходу середньодобової температури повітря через +5 °С.

В північній та центральній частині Донецької області на посівах озимої пшениці, що були посіяні в оптимальні строки по пару відмічено закладання 3-4 пагону пшениці. Стан посівів добрий. На посівах пшениці по зайнятих попередниках за оптимальних строках посівів відмічається розвиток 1-3 пагонів. Стан посівів добрий.

В посівах озимої пшениці пізніх строках по пару відмічено розвиток 2 пагонів. Стан посівів добрий. В посівах по соняшнику відмічено стадію 2-4 листків та початку кущення. Стан посівів задовільний.

В південній частині області на посівах озимої пшениці, що були посіяні в оптимальні строки по пару, відмічено стадію 3-4 пагонів. В посівах по соняшнику відмічено стадію 2-3 пагона. Посіви в доброму стані.

В посівах озимої пшениці пізніх строках по пару відмічено стадію 2-3 пагони листків, пшениця продовжує кущення. На посівах по зайнятому парі відмічено стадію 3- листочків, рослини починають розкущуватися. Посіви в задовільному та доброму стані.

Польові обстеження виявили заселення в посівах пшениці гризунами,на деяких полях значне, тому рекомендуємо провести заходи по знищенню польових гризунів на посівах озимини.

ДОНЕЦЬКА ДЕРЖАВНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ

Facebook
Pocket
Email
Print