У розпал весняно-польових робіт традиційно постає питання, де купити оригінальні засоби захисту рослин. Ринок цих товарів досить широкий.  Продукція користується високим попитом, тому одночасно процвітає торгівля підробками і неякісними препаратами. За останні декілька років підробки в галузі  ЗЗР стали глобальною проблемою для сільськогосподарської промисловості.

СТОП нелегальним засобам захисту рослин

Розповсюдження в Україні фальсифікованої контрафактної продукції набуло серйозних масштабів і вже стало однією з найголовніших проблем на вітчизняному ринку засобів захисту рослин. Бізнес фальсифікованих пестицидів входить у десятку лідерів за рівнем прибутковості. Фальсифікат традиційно займає чверть товарного ринку засобів захисту рослин (ЗЗР) та 50-90% ринку препаратів дрібного фасування. Високий попит на засоби захисту рослин, особливо в періоди інтенсивного їх застосування, заохочує недобросовісних ділків випускати на ринок чималу кількість недоброякісної продукції. Під назвами відомих препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї.  На жаль, багато споживачів, спокусившись на низькі ціни, купують сумнівні препарати невідомої якості. Суспільство взагалі не розуміє, чому використання фальшивих пестицидів шкідливе,  що елементи фальшивих пестицидів передаються по всьому харчовому ланцюгу, а залишки пестицидів у їжі визнані однією із глобальних загроз майбутньому цілого людства. Пестициди, потрапляючи в організм людини і накопичуючись там у великих кількостях, приводять до розвитку багатьох хронічних захворювань і гострих отруєнь, а також до збільшення кількості вроджених аномалій розвитку і дитячої смертності. Пестициди надовго затримуються в організмі, деякі залишаються в ньому назавжди. За твердженням дослідників, основна маса пестицидів містить у собі метаболічні отрути, які приводять до розвитку захворювань серцево-судинної, репродуктивної і травної систем. Гостра токсичність пестицидів визначається дозою, що надходить в організм людини різними шляхами (через шлунково-кишковий тракт, шкіру, легені і т.д.) і приводить до смерті.

Питання підробок засобів захисту рослин дуже актуальне тому, що воно безпосередньо пов’язане з процесом виробництва продуктів харчування, кормів для тварин, сировини для промисловості, що мають бути абсолютно безпечними для кінцевого споживача.

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні, згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої перевіряються  на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівнем екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнення до нього. Після отримання Свідоцтва про державну реєстрацію засоби захисту рослин вважаються безпечними для людини і довкілля. Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України “Про пестициди і агрохімікати” та “Про захист рослин”. 

Використання оригінальних продуктів допоможе не лише зберегти майбутній урожай, але і упередити фінансові та екологічні ризики.

СТОП нелегальним засобам захисту рослин

СТОП нелегальним засобам захисту рослин

СТОП нелегальним засобам захисту рослин


О.С. Міщенко,
провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки
 
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: