(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

ТПП стала майданчиком для обговорення Програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки

Аналіз показників соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу регіону свідчить про необхідність запровадження заходів, що сприятимуть стабілізації та подальшому розвитку сільських територій.

Розробка проекту комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки спрямованої на створення організаційно-економічних умов для ефективного соціально – спрямованого розвитку агропромислового комплексу області та підвищення його конкурентоспроможності це задача, поставлена головою облдержадміністрації Павлом Жебрівським перед департаментом АПК та РСТ ДОДА.

Саме для обговорення питань, пов’язаних з подальшим розвитком АПК та харчопереробної промисловості в області 10 листопада Донецька ТПП стала майданчиком, де було зібрано представників цих галузей.

В.о. директора департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької ОДА Олександр Дзигім почав почав нараду зі слів, спрямованих на діалог метою якого було зруйнувати недовіру чи сумніви аграріїв

«Сільське господарство останні роки не було в пріоритеті, Донецька область була промисловим регіоном і сільське господарство фінансувалося по залишковому принципу, але сьогодні ситуація змінилася: з’явилися випадки закриття крупних промислових підприємств – це стало причиною, що сільське господарство зараз якщо не на першому місці, то в пріоритеті»

Начальник управління економічного розвитку сільських територій, прогнозування розвитку АПК та трудових відносин департаменту АПК та розвитку сільських територій Дон ОДА Наталя Бондаренко.

[gview file=”http://www.www.agro.dn.gov.ua/downloads/2017/11/SLAJDY-09112017.pdf”]


Після ознайомлення з інформацією аграрії  поділилися різними проблемами у законодавстві та шляхи їх вирішення для захисту сільськогосподарських підприємств.

Виступив Андрій Волков – представник Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) з двома питаннями, по перше він зазначив що переробна промисловість – це не завжди є «панацея». Скажімо, зробимо ми переробку молока та створимо регіональний бренд, але не слід забувати Харківську область куди зараз відправляють молоко із нашої області, де після обробки воно повертається назад у вигляди готової продукції – чи готові ми вкладати великі гроші в переробку і в маркетинг щоби вийти на ринок регіону та України? – тому потрібно робити переробну промисловість секторальною, в вузьких галузях «зайняти свою нішу» а потім вже говорити о переробці в цілому.

По друге Андрій нагадав присутнім що існує система грантів  від організацій і не слід нехтувати ними, наприклад э декілька м’ясо виробників яким за мало 100-150 тисяч доларів США на розвиток або за мало часу в них, щоб отримати грант бо потрібно знайти час та зробити якісний проект, а головніше актуальний проект. Як казав Олександр Валентинович – наголосив Андрій Волков, що зброєний конфлікт затухає, а це означає що в область надійдуть великі інвестиції і це не просто слова, не що давно були представники Євросоюзу в Області, тому потрібно виробити консолідовану позицію інакше ніхто і нічого нам не дасть.

В ході дискусії було запропоновано внести до проекту Програми пропозиції по стимулюванню створення бджолярського кооперативу, сімейних фермерських господарств, по захисту внутрішнього ринку області, фінансуванню виробництва брикетів для опалювання, створенню молокоприймальних пунктів. Також, запропонували створити електронну торгівельну платформу для аграріїв області, фінансування підприємств з ремонту сільськогосподарської техніки та її придбання для навчальних закладів.

Голова асоціації фермерів Донецької області Олег Симоненко підтримав запропоновані пропозиції та додав що потрібно зробити пункти або комплекс по переробці зерна та його зберігання бо це є пріоритетом, на сьогоднішній день зібраний врожай аграрії не має куди діти і він його везе до інших областей що призводить до того що в Вінниці зерно коштує на 500 грн. тон. більше ніж в області де є  прямий вихід до моря – порт.

Симоненко відзначив те що потрібно більше проводити навчальних тренінгів щодо написанню бізнес планів

Питання які були обговоренні:

  • стимулювання розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників;
  • розбудови ефективної економіки села як передумови формування самодостатніх територіальних сільських громад та запровадження засад сталого сільського розвитку.
  • створення сучасної інфраструктури із заготівлі та збуту продукції тваринництва, у тому числі за рахунок залучення бюджетних коштів, інвестицій, кредитних ресурсів, донорських коштів;
  • створення сучасної інфраструктури із заготівлі, переробки, зберігання та збуту картоплі, плодово-ягідної та овочевої продукції;
  • підвищення рівня диверсифікації виробництва, зайнятості сільських мешканців через розвиток працемістких видів продукції, збільшення доходів сільських родин;
  • дотримання законодавства у сфері санітарних та фіто-санітарних заходів до вимог ЄС для отримання права експорту до країн торговельних партнерів, які визначають систему контролю ЄС;
  • створення локальних та глобальних брендів аграрної продукції;
  • підвищення обізнаності агропродовольчих компаній щодо вимог Систем аналізу ризиків і критичних контрольних точок (НАССР);
  • закладання (створення) нових площ плодово-ягідних насаджень, виноградників.


Facebook
Pocket
Email
Print