(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

У форматі відеоконференції ознайомили представників органів місцевого самоврядування зі змінами у земельному законодавстві

2-го грудня 2019 року Департаментом агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації проведено відеоконференція з питань земельної реформи, проєкт законів України у сфері земельних відносин та використання Всеукраїнського порталу геоданих (https://geoportalua.com/) для моніторингу використання земель. Участь у конференції взяли перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз, представники департаменту агропромислового розвитку і земельних відносин, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, представники райдержадміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, голови сільських та селищних рад області.

Ігор Мороз зазначив, що відкриття ринку землі має стати завершальним етапом земельної реформи та повністю змінить філософію земельних відносин.

«Масштаб земельної реформи запропонованої Урядом, парламентом і Президентом не має аналогів за усі роки незалежності країни. До цього були лише фрагментарні ініціативи, щодо регулювання земельних відносин, але вони не призвели до функціонування повноцінного вільного ринку землі. Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення було ухвалено у 2002 році як тимчасовий акт з метою запобігання зловживанням до моменту формування ринку землі. Земельними законопроєктами планується передача повноважень територіальним громадам щодо розпорядження та контролю за використанням земельних ділянок, забезпечення повноцінних прав власності на земельні ділянки власникам земельних паїв, надання фінансової підтримки малим та середнім фермерам для розвитку власної справи», – заявив він.

Також Ігор Мороз наголосив, що Донецька ОДА долучилась до національного діалогу з обговорення законопроєкту, пов’язаних із земельною реформою. Частиною цього обговорення стане детальне дослідження усіх ризиків та викликів, усі пропозиції до законопроєкту будуть передані до профільного комітету Верховної Ради України.


[su_custom_gallery source=”media: 10365,10367,10360,10366,10368,10362,10361,10364,10363″ limit=”100″ link=”lightbox” target=”blank” width=”250″ height=”200″ title=”never”]

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: