Другий українсько-німецький форум «БЕА: Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» пройшов, 7 листопада у Харкові.
У форумі взяли участь українські та німецькі експерти. Всього форум зібрав близько 300 чоловік, понад 100 з яких – представники органів місцевого самоврядування.
Теми, які запропоновані для обговорення, – «Яку підтримку ЄС і Німеччина можуть надати Україні для розробки потенціалу енергоефективності», «Моделі підвищення енергоефективності в агропромисловості», «Енергоефективність в ЖКГ: нові можливості завдяки децентралізації», «Вища освіта і бізнес: європейський досвід підготовки кадрів для сфери енергоефективності», «Енергоефективність як тренд сучасного будівництва», «Інновації в агросекторі. Альтернативні джерела енергії».
Як зазначив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс в Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, Німеччина надає підтримку Україні в реалізації енергоефективних заходів, тому що за цим майбутнє і від цього безпосередньо залежить розвиток економіки країни. Також генконсул повідомив, що 11 жовтня в Києві відкрилася Німецько-українська торгово-промислова палата, яка буде займатися підтримкою українських підприємств для їхнього виходу на європейський ринок, наданням допомоги в розвитку регіональних структур, створення конкурентних умов для бізнесу.
Під час форуму українські та німецькі експерти надали учасникам заходу інформацію про новітні технології у сільському господарстві та енергетиці, а також можливості залучення іноземних інвестицій. Організатори зазначають: в центрі уваги заходу – тема енергоефективності, як одного з ключових напрямків економічного співробітництва між Україною та Німеччиною.
Зокрема, в рамках заходу заплановано проведення кількох панельних дискусій: «Яку підтримку ЄС і Німеччина можуть надати Україні для підвищення і розробки потенціалу енергоефективності», «Моделі підвищення енергоефективності в агропромисловості», «Енергоефективність в ЖКГ: нові можливості завдяки децентралізації», «Інновації в агросекторі: альтернативні джерела енергії», «Енергоефективність, як тренд сучасного будівництва», «Вища освіта і бізнес: європейський досвід підготовки кадрів для сфери енергоефективності», повідомляється на сайті ХОДА.