(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Уряд урегулює правила утримання та впорядкування лісосмуг

Мінекономіки підготував проєкт Постанови про Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Документ планують винести на розгляд Уряду вже наступного тижня.

Про це під час онлайн брифінгу «Лісосмуги від а до Я. Про відновлення та реконструкції полезахисних лісових смуг в Україні» повідомив Денис Паламарчук, директор департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Мінекономіки виступило ініціатором у розробці правил утримання полезахисних лісових смуг. Документом визначаються основні вимоги щодо утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, проведення комплексу заходів з метою забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.  Наразі проект Постанови перебуває на фінальній стадії узгодження.

«До цього подібних правил не існувало. На сьогодні землями державної власності за межами населених пунктів під лісосмугами управляють обласні управління Держгеокадастру, а землями, що перебувають у межах населених пунктів, – органи місцевого самоврядування. Сама рослинність у більшості випадків не має власника», – прокоментував Денис Паламарчук.

Документом передбачається, що землекористувачами мають проводитися заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг на підставі матеріалів лісовпорядкування або обстежень комісією з метою визначення необхідності виконання невідкладних заходів із поліпшення санітарного стану полезахисних лісових смуг, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у насадженнях, які втрачають свої захисні функції.

«Ми хочемо зрозуміти, чи цікаво орендарям землі с/г призначення утримувати лісові смуги. Якщо ні, то тоді які стимули повинні бути застосовані, щоб їм це було цікаво. В подальшому в цей процес будемо підключати інші галузі, наприклад, бджільництво», – повідомив директор департаменту аграрної політики Мінекономіки.

Інформаційно-аналітичний
портал АПК України

Facebook
Pocket
Email
Print