Постановою КМУ від 25.03.2026 № 367 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25.08.2004 № 1102.
Передбачено, що фермерські господарства, які були включені до переліку отримувачів фінансової підтримки за 2025 рік, але не отримали її у минулому році, отримають допомогу у 2026 році. Йдеться про бюджетну програму «Надання кредитів фермерським господарствам», у межах якої фермери можуть отримати до 1 млн грн на провадження виробничої діяльності та диверсифікацію виробництва.
Відповідно до Порядку кошти можуть бути спрямовані на придбання техніки та обладнання, розвиток тваринництва, будівництво й реконструкцію виробничих приміщень, закладення багаторічних насаджень, розвиток кооперації, а також зрошення та меліорацію земель.
Відповідно до рішення Уряду для забезпечення виробничої діяльності та диверсифікації виробництва 139 фермерських господарств отримають 124,1 млн грн.
Крім того, фермери, які були включені до переліку отримувачів фінансової підтримки за 2025 рік, матимуть можливість знову скористатися цією програмою і у 2026 році. Загалом по програмі «Надання кредитів фермерським господарствам» у 2026 році в Україні планується виплатити фермерам 220 млн грн. державної допомоги.




