(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Увага! активна фаза вегетації карантинного бур’яну Амброзії!

Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертає увагу сільськогосподарських підприємств усіх форм власності на активну фазу вегетації карантинного бур’яну Амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.).

Добігає свого завершення збирання врожаю ранніх зернових культур. Це означає, що тисячі гектарів полів служитимуть для розповсюдження небезпечної карантинної рослини. Вже нічого не заважатиме їй вегетувати на відкритих просторах Донбаських полів. Тому існує нагальна потреба тримати на контролі стан вегетації рослини та вживання невідкладних заходів щодо недопущення розповсюдження і локалізації вогнищ. Згідно зі ст..18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані проводити систематичні обстеження угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження, сховищ тощо і в разі виявлення поширення шкідливих організмів інформувати про це орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин та додержувати технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

Лущення стерні після збиранні озимих та ранніх зернових культур, рання оранка зябу або хімічні обробки гербіцидами (застосування згідно ДСП 8.8.1.2.001-98) можуть позитивно впливати на стан ситуації в цьому питанні.
Немає потреби нагадувати якої шкоди може завдавати цей регульований шкідливий організм, як для здоров’я людини, так і для сільського господарства.

Закликаємо керівників підприємств, організації всіх форм власності, землекористувачів та землевласників, громадян області – не залишатися осторонь від цієї тотальної проблеми. Тільки разом ми зможемо її подолати!!!

dndpss.gov.ua

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: