(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

В Україні затвердили новий порядок консервації земель

Кабінет Міністрів України постановою від 19 січня 2022 року № 35 «Про затвердження Порядку консервації земель» затвердив порядок консервації деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, господарське використання яких є екологічно небезпечним.

Цей Порядок визначає організаційні засади щодо консервації деградованих і малопродуктивних земель, в тому числі земель запасу, земельних ділянок, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним, а також техногенно забруднених земельних ділянок, на яких неможливо одержати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на таких земельних ділянках є небезпечним для їх здоров’я.

Її реалізація підвищить ефективність державного регулювання у сфері земельних відносин та удосконалить порядок проведення консервації деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель.

Консервація земель здійснюється незалежно від форми власності земельної ділянки за ініціативою її власника або на підставі відповідного подання територіальних органів Держгеокадастру та/або територіальних органів Держекоінспекції.

На час здійснення консервації земель зміна цільового призначення земельної ділянки та її господарське використання, крім передбаченого проєктом консервації земель, забороняється.

Нагадуємо про те, що Держгеокадастр у серпні 2021 року додав на публічну кадастрову карту новий шар даних, що містить інформацію про земельні ділянки, які потребують консервації.

kmu.gov.ua

Facebook
Pocket
Email
Print