(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» (законопроєкт №2370).

Створення Національної інфраструктури геопросторових даних передбачено директивою ЄС INSPIRE, яка є обов’язковою для всіх країн-членів ЄС та кандидатів для вступу в ЄС.

Національна інфраструктура геопросторових даних – це комплексна система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ.

Забезпечення широкого та зручного доступу до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних – один зі складових запуску прозорої земельної реформи. Він дасть можливість об’єднати інформацію про різні об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних в одному місці.

Цим законом пропонується:

– встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;

– встановити принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;

– забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів;

– сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації.

Зокрема користувачі матимуть можливість шукати, переглядати та завантажувати на єдиній картографічній основі дані про природні ресурси (земля, вода, ліс, корисні копалини, природоохоронні зони), статистичну інформацію та інші об’єкти (дороги, порти, підземні та наземні комунікації, об’єкти культурної спадщини);

– потенційні інвестори зможуть без витрачання додаткового часу та корупційних ризиків отримати інформацію, необхідну для аналізу та планування інвестиційних проєктів в Україні;

– усі геопросторові дані стануть доступними користувачам у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних.

Закон вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Facebook
Pocket
Email
Print