(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбулась селекторна нарада щодо правових врегулювань оренди водних об’єктів

16 вересня 2020 року відбулась нарада заступника Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з керівниками обласних департаментів агропромислового розвитку.

Під час наради Т.Висоцьким було повідомлено, що на теперішній час в Верховній Раді України розглядається законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками, метою якого є покращення ефективності управління та розпорядження водними об’єктами.

У разі прийняття зазначеного законопроєкту, на законодавчому рівні буде забезпечено додатковий захист прав на земельні ділянки, які є необхідними для відведення води на меліорованих землях, що є важливою умовою для організації сільськогосподарського виробництва на даних землях. Встановлення додаткових законодавчих гарантій захисту смуг відведення меліоративних систем дозволить мінімізувати можливості блокування роботи сільгосптоваровиробників на цих землях.

Також, під час наради було обговорено питання щодо продовження терміну дії програм державної підтримки з розвитку садівництва, тваринницьких та елеваторних комплексів.

Серед питань, які найбільш надходили від керівників департаментів були питання стосовно правових врегулювань оренди водних об’єктів, а саме: строки оренди, питання укладення та подовження договорів оренди, врегулювання питань оренди гідротехнічних споруд та берегової зони.

Враховуючи велику кількість проблемних питань з цього напрямку, Тарасом Висоцьким було запропоновано керівникам департаментів агропромислового розвитку до 01 жовтня 2020 року надати пропозиції щодо вирішення та врегулювання зазначених питань, а у жовтні, враховуючи надані пропозиції, провести спільну нараду з керівництвом Державного агентства водних ресурсів України та Держгеокадастру України.

Facebook
Pocket
Email
Print