3 червня 2025 року у Києві відбулася конференція «Молочна галузь: Україна – ЄС», на якій були обговорені напрями, необхідні для євроінтеграції української молочної галузі та зміцнення молочної продукції українського виробництва на ринку Європейського Союзу.
У заході прийняли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Європейської молочної асоціації, європейських експертів з Prospex International, Асоціації виробників молока, ГК «Молочний альянс», компанії «Молокія», виробників молока та переробної промисловості.
Учасники конференції зазначили, що євроінтеграція українського молочного сектору є надзвичайно важливою і актуальною для подальшого розвитку галузі та економіки країни загалом, тому і молочна галузь України має демонструвати швидку трансформацію та відповідність європейським вимогам заради приєднання до спільного ринку ЄС.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зазначив, що попри втрати потужностей на сході країни, молочне виробництво не зупиняється, а зміщується в центральні та західні області. Сьогодні в Україні будується або модернізується 125 молочних ферм – це пряма інвестиція в майбутнє.
При цьому він зауважив, що прийшов час переходити від сировини до готової продукції: «Тонна українського агроекспорту коштує в середньому 291 євро. Для порівняння, в ЄС – 1 536 євро. Це різниця між сировинною економікою та економікою доданої вартості. Наше завдання зробити так, щоб частка тваринництва та переробки сягнула понад 50% в агросекторі».
Розглянуто питання щодо важливості продуктивного діалогу між виробниками молока та переробними підприємствами з визначення ціни на сировину, зважаючи на реальний стан галузі, її структуру і перспективу розвитку у найближчі роки.
Учасниками конференції було зазначено про необхідність стратегічного плану дій, який допоможе координувати зусилля бізнесу та держави для адаптації галузі до високих європейських стандартів якості, безпечності харчових продуктів, ветеринарії, екології та інших важливих аспектів.




