7 лютого 2017 року відбулася зустріч представників міжнародної донорської організації USAID – директора Проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Патріка Рейдера, експерту з питань розвитку бізнесу в сільській місцевості Владислава Карпенко та в. о. директора департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації Олександра Валентиновича Дзигіма і спеціалістів управлінь та відділів.
Під час зустрічі обговорювались існуючі проблеми та перспективи розвитку малого та середнього бізнесу у сфері агропромислового комплексу, механізми, інструменти регіональної підтримки та розвитку МСБ; сприяння по залученню інвестицій в МСБ; ефективні практики та успішний досвід з питань розвитку підприємництва та кооперативного руху.
Представниками Проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» поінформовано, що Проектом розпочато конкурс надання грантів міжнародної допомоги. До участі у конкурсі запрошуються проекти для інвестування діяльності у плодоовочевому та м’ясомолочному напрямках, впровадження нових технологій переробки та післяврожайної обробки продукції, міжнародних стандартів якості та безпеки сільськогосподарської продукції, розширення ринків збуту та ін.
Протягом 2017 року планується надати 25 грантів на суму приблизно 30 млн.грн. Сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від
650 тис.грн. до 3 млн.грн. Термін дії грантової угоди не перевищуватиме
12 місяців.
Тип гранту буде визначений у процесі переговорів.
Особливості надання гранту:
- Гранти надаються виключно для придбання нового обладнання, необхідного для впровадження ефективних технологій;
- Співфінасування з боку грантоотримувача для закупівлі нового обладнання має становити не менше ніж 50% загальної вартості грантового проекту.
З умовами отримання грантової допомоги детальніше можна ознайомитися на нашому сайті.
Сторони дійшли до висновку, що з метою якісної підготовки грантових заявок в рамках проекту будуть організовані семінари, які можуть бути проведені за місцем знаходження групи учасників або у формі веб або скайп конференцій.
Спеціалістами департаменту та міжнародної донорської організації USAID визначені перспективні напрямки співпраці задля подальшого сталого розвитку агропромислового комплексу у регіоні.