(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбулося онлайн засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва

21 вересня 2022 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького відбулось онлайн засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва за участі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, представників Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, громадських організацій бджолярів.

Під час обговорення цього питання представником громадської організації «Спілка бджолярів Обухівщини» було зазначено, що однією з глобальних проблем у розвитку бджільництва залишається отруєння бджіл під час проведення обробітку полів від застосування пестицидів та агрохімікатів.

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром, пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція, відзначається загибель бджолиних маток та трутнів.

Були визначені основні причини, які призводять до отруєння бджіл, погіршення здоров’я людей, довкілля, а саме: використання аграріями при обробітку полів пестицидів та агрохімікатів, які не пройшли контрольні дослідження та випробування, а також застосування фальсифікатів.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України -Олена Крамаренко повідомила з цього питання, що на теперішній час Міндовкілля ведеться робота по опрацюванню законопроєкту, з прийняттям якого очікується вирішення багатьох проблем, а саме мінімізувати випадки отруєння бджіл, охороні навколишнього середовища. Найближчим часом планується надати цей законопроєкт на громадські обговорення.

Продовження роботи робочої групи в напрямку напрацювання змін до законодавства для створення сприятливих умов ведення галузі бджільництва планується 19 жовтня 2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: