(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбулося третє засідання Земельного штабу

12 жовтня 2021 року о 10:00 під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Романа ЛЕЩЕНКА за участі представників ВГО «Асоціація малих міст України», Держгеокадастру, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій відбулося третє засідання Земельного штабу: «Відкритий діалог з питань запуску та функціонування ринку землі в Україні».

Під час проведення заходу було обговорено широке коло питань, основні з яких:

  1. – основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення»;
  2. – питання інвентаризації земельних ділянок громад, як інструмент наповнення бюджету;
  3. – можливості надання коштів державного бюджету місцевим бюджетам щодо інвентаризації земель;
  4. – надання інформації Держгеокадастром органам місцевого самоврядування щодо супроводу громад в рамках інвентаризації;
  5. – питання необхідності актуалізації геопросторових даних.

За першими результатами 100 днів ринку землі обговорювались питання необхідності внесення оперативних змін до законодавства щодо спрощення процедури купівлі-продажу земельних ділянок для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів, що перебувають поруч з присадибною ділянкою; щодо уточнення вирахування площі земель сільськогосподарського призначення, що перебуває у спільній сумісній власності подружжя.

Також, на засіданні було наголошено на можливості проведення органами місцевого самоврядування інвентаризації земель за рахунок коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, як потужного ресурсу.

Переглянути запис прямого ефіру можливо за посиланням https://fb.watch/8BzDKjb5Xs/.

Facebook
Pocket
Email
Print