Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій облдержадміністрації

26 листопада 2025 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Бойка відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій облдержадміністрації.

В засіданні прийняли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники управлінь в районах і містах Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, керівники державних лікарень ветеринарної медицини в районах і містах області, Донецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

Незважаючи на бойові дії та складну епізоотичну обстановку протягом року на території області вдалося забезпечити контрольованість ситуації та благополуччя по особливо небезпечним, а також спільним для людей і тварин інфекційним захворюванням.

Зафіксовані спалахи інфекційних хвороб було своєчасно локалізовано та ліквідовано, а випадків зараження людей і летальних наслідків серед населення не відбулося.

Під час заходу розглянуто епізоотичну ситуацію та існуючи ризики щодо розповсюдження на території області сказу та африканської чуми свиней.

Основною причиною всіх спалахів сказу в області у 2025 році стали контакти домашніх тварин із червоною лисицею – основним природним джерелом сказу в дикій фауні.

Слід зазначити, що в поточному році зафіксовано лише один спалах африканської чуми свиней, випадків цього захворювання у дикій фауні не було зафіксовано.

Під час засідання Комісії було акцентовано увагу на необхідність координації дій щодо недопущення погіршення епізоотичної ситуації, пов’язаної із розповсюдженням сказу та африканської чуми свиней, а також було визначено перелік заходів для досягнення і утримання контрольованої епізоотичної ситуації в Донецькій області.

Facebook
Pocket
Email
Print