(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбувся онлайн-семінар щодо заходів профілактики отруєння бджіл

17 лютого 2022 року директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації разом із спеціалістами департаменту взяв участь у онлайн-семінарі, який проводився Міністерством аграрної політики  та продовольства України під головуванням першого заступника Міністра Тараса Висоцького, щодо заходів профілактики отруєння бджіл.

До участі в онлайн-семінарі були запрошені представники Міністерства аграрної політики  та продовольства України, департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, Всеукраїнської асоціації громад, Всеукраїнського Конгресу Фермерів, бджолярі, аграрії та органи місцевого самоврядування.

Під час наради були розглянуті питання щодо основних причин, заходів з профілактики, механізмів установлення факту отруєння бджіл, а також визначені обов’язки фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин.

Також, було зосереджено увагу учасників онлайн-семінар, що для своєчасного встановлення факту отруєння бджіл, проведення обстеження пасіки і фіксації достовірності вищезазначених випадків, встановлення причини та джерела загибелі бджіл, органами місцевого самоврядування створюється постійно діюча Комісія із встановлення факту отруєння бджіл (далі – Комісія).

Комісії створюються при всіх органах місцевого самоврядування, їх склад затверджується рішенням органу місцевого самоврядування та оновлюється щороку до 01 березня.

До складу Комісії входять представник органу місцевого самоврядування за місцем розташування пасіки, який є головою Комісії, фахівці територіальних органів Держпродспоживслужби, Національної поліції України, представники профільних громадських об’єднань, а також до роботи Комісії можуть бути залучені за згодою власник обстежуваної пасіки або уповноважена ним особа та ряд інших представників.

На заході представниками Мінагрополітики були надані роз’яснення та відповіді на питання, які надходили від бджолярів територіальних громад.

Facebook
Pocket
Email
Print