(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбувся всеукраїнський форум з бджільництва: заходи профілактики отруєння бджіл. Алгоритм дій при отруєнні

З метою належного виконання вимог законодавства з питань безпечного застосування засобів захисту рослин під час проведення весняно-польових робіт, попередження отруєння бджіл, визначення основних причин їх загибелі, а також механізму установлення таких фактів, Мінагрополітики ініціювало спільно із Всеукраїнською асоціацією громад та у партнерстві зі Всеукраїнським Конгресом Фермерів проведення Всеукраїнського форуму на тему: «Заходи профілактики отруєння бджіл. Алгоритм дій при отруєнні бджіл засобами захисту рослин», який відбувся 02 березня 2023 року.
До участі у Всеукраїнському форумі з бджільництва були залучені представники Держпродспоживслужби, Нацполіції, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, пасічники, аграрії.
Під час проведення форуму було наголошено, що лише злагоджена взаємодія всіх учасників процесу дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні аграріями пестицидів та агрохімікатів.
Зазначено, що органи місцевого самоврядування є координаторами та модераторами взаємодії між пасічниками та агровиробниками, а також було запропоновано в кожній громаді визначити відповідальну особу для комунікації між пасічниками та аграріями.
На теперішній час актуальним є питання щодо застосування з боку аграріїв засобів захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.
Представники Держпродспоживслужби повідомили про необхідність завчасного проведення пасічниками весняної диспансеризації. Для цього необхідно надати до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби заяви у довільній формі із зазначенням актуальної інформації щодо стану пасіки, що надасть можливість здійснити всі необхідні заходи для її обстеження та підтвердити стан здоров’я бджіл.
Також, пасічнику необхідно надати до органів місцевого самоврядування всі необхідні відомості про пасіку, місця її перебування та отримати контактні дані агровиробників.
Лише налагодження роботи на взаємовигідних підходах між аграріями та пасічниками, здійснення відповідної координації дій органами місцевого самоврядування дозволить не допустити фактів отруєння та загибелі бджіл.

Facebook
Pocket
Email
Print