(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбувся захід у форматі «круглого столу» за участю експерта проекту USAID «Економічна підтримка східної України»

12 лютого 2020 року в департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації відбувся захід у форматі «круглого столу» за участю експерта проекту USAID «Економічна підтримка східної України», спеціалістів департаменту та Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, представників громадських об’єднань бджолярів регіону ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ «БДЖОЛЯРИ ДОНБАСУ» та «МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО БДЖОЛЯРІВ – ЛЮБИТЕЛІВ» (міста Краматорськ).

Учасниками «круглого столу» були розглянуті питання  щодо стану розвитку галузі бджільництва, шляхів налагодження комунікативної роботи органів місцевого самоврядування пасічників та аграріїв Донецької області, також були проаналізовані проблемні питання, які стримують розвиток бджільництва та визначені подальші кроки співпраці з проєктом USAID «Економічна підтримка східної України».

На сьогодні є актуальним питання упередженню фактів отруєння бджіл внаслідок використання з боку аграріїв пестицидів та агрохімікатів, тому необхідно налагодити роботу на взаємовигідних підходах кооперації пасічників та аграріїв по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами, що надасть можливості збільшити обсяги вирощеної продукції, до цієї роботи обов’язково повинні бути залучені і представники органів місцевого самоврядування.

В даний час в області ведеться робота щодо опрацювання питання створення онлайн – платформи інтерактивної карти системи моніторингу хімічної обробки рослин «Гранд-Експерт», що надасть можливість пасічникам оперативно отримувати інформацію щодо обробки полів пестицидами, щоб вжити заходів і уникнути контактів бджіл з отруйними речовинами.

«Гранд Експерт» зазначає, що власники розташованих в 10-кілометровій зоні від місця обробки пасік будуть отримувати смс-повідомлення з інформацією про використання засобів захисту рослин.

В цьому році планується застосувати систему «Гранд Експерт» в якості «пілотного проєкту» в Великоновосілківському та Покровському районах.

Проблемним питанням залишається відсутність в області суб’єктів племінної справи в галузі бджільництва, що ускладнює для бджолярів придбання чистопородних бджолосімей, пристосованих для розведення в кліматичних умовах нашої області. В даний час в області визначені два претенденти на присвоєння статусу племінної пасіки та племінного бджолорозплідника з розведення бджіл української степової породи.

Також, були визначені перспективи розвитку системи освіти бджолярів за допомогою підтримки та співпраці з проєктом USAID «Економічна підтримка східної України».

Facebook
Pocket
Email
Print