Шановні працівники агропромислового комплексу Донеччини!
Цього року працівники села, керівники та фахівці господарств, сільськогосподарських організацій, переробних комплексів, фермери доклали чимало зусиль для того, аби закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва області та України в цілому.
Незважаючи на складні погодні умови, які супроводжували аграріїв області протягом 2019-2020 маркетингового року, вдалося стабілізувати виробництво основних сільськогосподарських культур, на території області, підконтрольній українській владі.
У поточному році землероби Донеччини завдяки професійним навичкам змогли досягти одних з найвищих показників урожайності ранніх зернових та зернобобових культур серед областей степової зони України.
Результатом напруженої праці хліборобів є символічний коровай із зерна нового врожаю вагою більш ніж 2 млн тонн.
Здійснюється поступове оновлення машинно-тракторного парку. Сільськогосподарськими підприємствами придбано техніки на загальну суму 104 млн грн.
Галузь тваринництва Донецької області протягом останніх років стабільно утримує одне з лідируючих місць серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка становить майже 490 тис. голів.
Проводиться модернізація та роботизація в галузі молочного скотарства.
Працює два доїльних зали із застосуванням роботів у виробництві молока.
В області функціонують 6 доїльних залів, в яких виробляється біля 50% молока від загального обсягу молока сільськогосподарських підприємств області. Постійно ведеться робота щодо модернізації молочних ферм сучасним обладнанням.
Основою подальшого розвитку сільських територій є сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, яких в області створено вже 17.
Вперше за останні роки індекс промислової продукції виробництва харчових продуктів склав 107%
В області зберігається тенденція зростання кількості підприємств харчової та переробної промисловості. На теперішній час стабільно працює 162 підприємства.
На підприємствах харчової та переробної промисловості впроваджено заходи щодо гармонізації до європейських стандартів.
Завершено будівництво елеватору у ТОВ «Нова Нива» (Нікольський район).
Продовжено реконструкцію приміщення та модернізацію виробничого обладнання з переробки молока, розширення асортименту продукції в ТОВ «Крамагросвіт» з метою поглиблення рівня переробки молочної сировини власного виробництва, розширення асортименту готової продукції.
Збільшився експорт продовольчих товарів та склав майже 96 млн. доларів США.
У наступному році на аграріїв чекає виклик – відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. З одного боку ринок земель сприятиме стрімкому розвитку агропромислового комплексу області, фермери зможуть більш впевнено планувати свою майбутню діяльність на довгострокову перспективу: закладати багаторічні насадження на своїй землі; дотримуватись сівозмін, замість вирощування технічних культур, що виснажують землю та призводять до її деградації в рослинництві; будувати сучасні комплекси для утримання худоби, що дасть змогу розвивати тваринництво; створювати та розширювати переробні потужності в овочівництві, ягідництві та садівництві.
Сьогодні, напередодні професійного свята працівників агропромислового комплексу, ми відзначаємо досягнення трудових колективів, щиро вітаємо ветеранів сільськогосподарського виробництва, залучаємо молодь до опанування самої мирної у світі професії.
Бажаємо вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у праці і оптимізму у всіх ваших справах і починаннях. Хай не знають утоми ваші натруджені руки, щедрою буде ваша життєва нива, а невтомна праця й надалі збагачує Україну!
Дозвольте від імені Донецької обласної державної адміністрації, а також від себе особисто вшанувати тих, хто нам дарує хліб, хто втілює в життя самі сміливі задуми та мрії, розбудовує аграрне виробництво на сучасному рівні, підвищує добробут усього українського народу!