(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Вплив війни на стан українських ґрунтів!

ГО “Центр екологічних ініціатив «Екодія» інформує про результати дослідження щодо забруднення земель, пошкоджених від воєнних дій, а також способів відновлення таких земель.

Протягом останніх пів року із залученням науковців ГО «Екодія» проводили дослідження щодо питання забруднення земель від воєнних дій, потенційних ризиків для землі, досвіду інших країн у цьому напрямку та оптимальних шляхів їх відновлення.

Ключовими дослідницькими ділянками стали Вільхівська громада, Харківської області та Сартанська громада Донецької області. Дослідження також спирається на лабораторні аналізи фізико-хімічного стану ґрунтів з досліджуваних ділянок, а також розглядає результати аналізів для Чорнобильського біосферного заповідника та зони АТО\ООС в період до повномасштабного вторгнення.

Основний метод, який був застосований для дослідження – геоінформаційні технології (ГІС).

ГО «Екодія» дослідила вплив війни на стан українських ґрунтів, щоб оцінити глибину проблеми та її можливі рішення.  Дослідники вивчали високоточні супутникові знімки у періоди, коли в громадах велися активні бої навесні 2022-го. На них відстежували маневри військ, вибухи, обстріли та інші воєнні дії, що могли б завдати шкоди. Крім того, вони додатково проаналізували проби ґрунту, зібрані самотужки чи надані українськими військовими до окупації.

Аби комплексно визначити, наскільки пошкоджені ґрунти в межах територіальної громади, науковці оцінювали тип та ступінь забруднення на кожній окремій ділянці. На основі цих даних далі визначали рівень їх придатності та найоптимальніші шляхи відновлення. Деякі виявилися цілком придатними та потребували лише прибирання. Інші ж постраждали настільки, що вести на них будь-яку діяльність найближчим часом буде неможливо.

Окрім цього, вагомим результатом є підготовлені рекомендації для національного та регіонального рівнів, розроблені на основі дослідження.

У разі виникнення будь-яких запитань, уточнень, пропозицій, запропоновано звертатись за електронною поштою md@ecoaction.org.ua або за номером телефону 0682836350.

zabrudnennia-zemel-vid-rosii-summary1
zabrudnennia-zemel-vid-rosii2
Facebook
Pocket
Email
Print