(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Всесвітній «День бджіл»

З метою підвищення обізнаності про важливість розвитку галузі бджільництва та вжиття заходів для забезпечення збереження бджіл на благо всього людства, починаючи з 2018 року Організація Об’єднаних Націй ініціювала відзначати 20 травня, як Всесвітній «День бджіл».

Сьогодні, 20 травня, за ініціативи ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича НААН України»,  ГО «Фундація жінок пасічниць» та за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулася онлайн зустріч колег-пасічників, науковців, виробників та урядовців із нагоди відзначення Всесвітнього дня бджіл під гаслом: «Бджільництво та війна: виклики та шляхи подолання».

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у своєму вітальному слові зазначив, що бджільництво – це стратегічний напрям у розвитку сільського господарства України.

В цій галузі працює неймовірна кількість зайнятих людей, також бджільництво має велике значення для запилення сільськогосподарських культур та підвищення рівня їх врожайності, а це суттєвий внесок в економіку нашої держави. Бджільництво в Україні є експортоорієнтованою галуззю економіки, наша держава стабільно входить у першу п’ятірку постачальників меду в світі.

Під час онлайн зустручі було наголошено, що Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснює заходи щодо забезпечення налагодження гармонійних партнерських відносин між аграріями, фермерами та пасічниками.

Завдяки активній позиції багатьох громадських організацій, спільній роботі та практичній взаємодії на місцях вдалося досягти суттєвого прогресу в цих взаємовідносинах.

Під час заходу обговорено складнощі, що постали перед бджолярами України в умовах воєнного стану, розглянуто шляхи їх вирішення, визначено заходи із профілактики отруєння бджіл та особливості комунікації усіх суб’єктів господарювання у цей складний час. Присутні активно ділились досвідом та досягненнями в галузі.

Facebook
Pocket
Email
Print