(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Відбувся другий форум з бджільництва

24 квітня 2020 року спеціалісти департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації прийняли участь у другому форумі в галузі бджільництва, якій відбувся у форматі відеоконференції за темою: «Необхідність законодавчих змін у галузі бджільництва». До участі у форумі були запрошені структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, територіальні органи Держпродспоживслужби, галузеві асоціації та пасічники.

Під час форуму були розглянуті питання щодо спрощення реєстрації пасік, обговорення проєкту гігієнічних вимог до пасік, необхідність законодавчих змін у бджільництві України. На конференції відзначалось, що на теперішній час актуальним залишається питання недопущення випадків отруєння бджіл, для цього необхідно налагодити комунікацію між пасічниками, агровиробниками, органами місцевого самоврядування та представниками територіальних органів Держпродспоживслужби, так як, підвищення ефективності ведення галузі рослинництва можливе лише шляхом залучення бджіл до запилення рослин. Також, розглянуті питання спрощення порядку отримання ветеринарно-санітарного паспорту пасіки. Визначена необхідність створення на місцях постійно діючих комісій щодо встановлення фактів захворювання та отруєння бджіл.

Крім того, обговорювались питання щодо проєктів наказів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про деякі питання у сфері бджільництва» та «Про затвердження Гігієнічних вимог до потужностей (об’єктів) з виробництва продуктів бджільництва». На теперішній час ці документи винесені на громадське обговорення.

Наступна конференція запланована на кінець травня.


Facebook
Pocket
Email
Print