(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Як запобігти АЧС та уникнути поширення

До відома:

ЛЮТИЙ 27, 2017

У Волноваському районі Донецької області було зафіксовано черговий спалах африканської чуми свиней. Вводиться карантин та термінові заходи з локалізації інфекції.

Про це повідомляє заступник голови Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик на своїй сторінці в Фейсбук.

На апаратній нараді опрацьовуємо можливість та необхідність введення надзвичайного стану на території виникнення осередку захворювання. Всі заходи з локалізації вжиті, але існує загроза занесення вірусу з м’ясопродуктами, які привозять волонтери та харчовими відходами, що залишаються в військових підрозділах. Саме це може бути причиною великої біди для області, яка посідає перше місце в Україні за кількістю поголів’я свиней
– пише Владислав Лаврик.

В облдержадміністрацїї звертаються з проханням до волонтерів наразі утриматися від завезення м’ясопродуктів зі свинини до військових підрозділів на території Донеччини. Увагу керівництва ЗСУ звертають  на правила утилізації харчових відходів, та просять в жодному випадку не надавати їх місцевому населенню для годування худоби.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, в кінці січня 2017 року спалах АЧС було зафіксовано у Слов’янську. Тоді вдалося вчасно локалізувати ситуацію.


БЕРЕЗЕНЬ 1, 2017

Наразі проводиться лабораторне дослідження, яке визначить причину смерті поголів’я в селищі Дмитрівка Слов’янського району.

Про це повідомляє поліція Слов’янська.

За інформацією правоохоронців, смерті 58 свиней було зафіксовано протягом тижня – з 21 по 28 лютого. Господарем худоби є житель Краматорська, який орендує господарські будівлі у Слов’янському районі.

На даний час навколо осередку встановлено карантинну зону. Працівники поліції, ДСНС та Держпродпотребслужби здійснюють контроль щодо недопущення вивезення із регіону продуктів і сировини тваринного походження
– йдеться в повідомленні.

Наразі Дніпропетровською лабораторією встановлено попередній діагноз «африканська чума свиней». Про це кореспонденту “До ТеБе” повідомив во начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Олександр Тузов.

У нас у Дніпропетровську найближча лабораторія, яка робить попередній діагноз, а Київ вже підтверджує. Завтра чекатимемо результати
– додав Тузов.

Facebook
Pocket
Email
Print