(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

За допомогою розписок аграрії залучили 846 млн гривень

За період впровадження аграрних розписок видано 101 такий документ, що дозволило залучити сільгоспвиробникам близько 846,6 млн гривень. Інструмент відкриває нові можливості для малих та середніх фермерів і підтверджує свою ефективність , тож очікується його поширення на всю територію України.

Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова у Чернігові під час форуму «Угода про асоціацію з ЄС: нові можливості для малого та середнього бізнесу».

Зокрема, у сільськогосподарському сезоні 2016-2017 років за допомогою 41 аграрної розписки аграрії залучили 657,6 мільйонів гривень. Наразі розписки діють у 8 регіонах: у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Впровадження аграрних розписок поступово набирає обертів, відкриваючи аграріям нові можливості для залучення ресурсів. За час існування такого проекту з 2014 року,  не було зафіксовано жодного примусового стягнення заборгованості, оскільки всі аграрні розписки добровільно виконані з настанням строку виконання або виконуються. Аграрна розписка — це гнучкий та достатньо простий інструмент у використанні, який з кожним разом доводить свою ефективністьзазначила Олена Ковальова

Довідково

Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Ключові особливості аграрних розписок:

  • безумовне зобов’язання позичальника;
  • застава майбутнього урожаю;
  • реєстрація нотаріусом в Реєстрі Аграрних Розписок;
  • швидка процедура примусового виконання.

Типи аграрних розписок:

  • товарна (виплата продукцією);
  • фінансова (виплата грошима після продажу урожаю).

 


Прес-служба Мінагрополітики

 

Facebook
Pocket
Email
Print