З наростанням добових та денних температур розпочинається вегетація озимого ріпаку. Із наростанням температур також активізуються й шкідники. У цей період починається літ та відкладання яєць особливо небезпечних видів прихованохоботника.
Ці шкідники можуть знизити майбутній урожай озимого ріпаку більше ніж на 50%. Види прихованохоботників можуть з’являтися при температурі +5о, тобто вже на даний момент можуть бути на посівах ріпаку.
Тому необхідно звертати увагу на пошкодження рослин. Виявлені пошкодження можуть свідчити про наявність шкідників. Від часу заселення ріпаку прихованохоботниками до початку відкладання яєць та прийняття рішення для боротьби з ним є 3-5 днів. Дуже важливо здійснити обприскування культури до початку яйцекладки — це найефективніший і найбільш доцільний період у боротьбі з цим шкідником. Якщо весна буде холодна та довготривала, обприскування посівів необхідно буде провести вдруге.
Також необхідно пам’ятати про те, що загрозу посівам ріпаку в весняно-літній період можуть завдати не тільки прихованохоботники, а й такі шкідники як: ріпаковий квіткоїд, хрестоцвітні блішки, ріпаковий пильщик, оленка волохата, попелиці.
Препарати для захисту ріпаку необхідно використовувати згідно переліку пестицидів дозволених до використання в Україні на поточний рік на даній культурі.