Ефективність виробництва сільськогосподарської подукції в сучасних умовах в значній мірі залежить від вдалого застосування засобів захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів, що забезпечує збереження урожаю від природних втрат і підвищує урожайність сільськогосподарських культур.

У практиці застосування методів захисту сільськогосподарських культур присутні як хімічні методи, так і біологічні. їх співвідношення залежить від багатьох чинників, до основних з яких варто віднести: загальну культуру і традиції землеробства; політику держави щодо захисту навколишнього середовища, зокрема грунтів; розвиток органічного землеробства; стимулювання випуску сільськогосподарської продукції високої якості та збільшення експортного потенціалу аграрного сектору економіки держави.

Високоефективне сучасне аграрне виробництво передбачає нарощування частки випуску сільськогосподарської продукції високої якості, що потребує переходу на біологічні та інтегровані методи захисту у рослинництві, відмову від агресивних хімічних методів із шкідливою побічною дією на навколишнє середовище і здоров’я людини.

В Україні створені правові, організаційні та економічні передумови для широкого впровадження екологічно безпечних методів захисту рослин: біологічного та інтегрованого; однак сьогодні зона їх поширення і застосування є вкрай незначною.

В 90-х роках минулого століття в Україні були створені непогані умови для широкого застосування біологічного методу захисту сільськогосподарських культур як найбільш органічного і відповідного агроценозам. За умови розвитку вітчизняним аграрним сектором біологічного методу захисту сільськогосподарських культур сьогодні Україна володіла б значним експортним потенціалом сільськогосподарської продукції високої якості і значно посилила б свої позиції на аграрних світових ринках. Однак, на превеликий жаль, цього не сталося.

Впродовж останніх років в Україні склалася стійка негативна тенденція домінування хімічних методів захисту сільськогосподарських культур над біологічними при незначній частці останніх (в межах 4-5 %) в загальних обсягах застосування захисту сільськогосподарських культур в господарствах…


 Докладніше в повній роботі за посиланням в PDF

Науковий колектив
ІТІ «Біотехніка» НААН України

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: