(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Збережемо хліб від вогню!

Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації звертає увагу працівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, а також громадян на необхідність дотримання Правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, лісопаркових і рекреаційних зон, сільгоспугідь і хлібних масивів.

Щорічно у літній період різко загострюється ситуація з пожежною безпекою, особливо під час проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. В цей напружений час необережність у поводженні з вогнем поблизу хлібних масивів може стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також необережне поводження з вогнем, людська недбалість і безвідповідальність.

Враховуючи, що гасіння пожежі у полі вимагає значних зусиль та матеріальних витрат керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Донецької області рекомендовано здійснити організаційно-технічні заходи щодо попередження виникнення пожеж на сільськогосподарських угіддях.

Особливу увагу слід зосередити на дотримання Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04 грудня 2006 року № 730/770, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2007 року за № 313/13580.

Протягом пожежонебезпечного періоду також необхідно звернути увагу на:

  • встановлення поблизу хлібних масивів попереджувальних знаків про заборону паління й використання відкритого вогню;
  • категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення вогню на полях, як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення;
  • організацію та проведення протипожежних інструктажів із робітниками, задіяними у збиранні врожаю зернових культур;
  • забезпечення первинними засобами пожежогасіння  всієї збиральної техніки, агрегатів та автомобілів, які задіяні у зернозбиральній кампанії.

Слід пам’ятати що забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання (стаття 55 Кодексу цивільного захисту України).

Facebook
Pocket
Email
Print