Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації звертає увагу працівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, а також громадян на необхідність дотримання Правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, лісопаркових і рекреаційних зон, сільгоспугідь і хлібних масивів.

Щорічно у літній період різко загострюється ситуація з пожежною безпекою, особливо під час проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. В цей напружений час необережність у поводженні з вогнем поблизу хлібних масивів може стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також необережне поводження з вогнем, людська недбалість і безвідповідальність.

Враховуючи, що гасіння пожежі у полі вимагає значних зусиль та матеріальних витрат керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Донецької області рекомендовано здійснити організаційно-технічні заходи щодо попередження виникнення пожеж на сільськогосподарських угіддях.

Особливу увагу слід зосередити на дотримання Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04 грудня 2006 року № 730/770, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2007 року за № 313/13580.

Протягом пожежонебезпечного періоду також необхідно звернути увагу на:

  • встановлення поблизу хлібних масивів попереджувальних знаків про заборону паління й використання відкритого вогню;
  • категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення вогню на полях, як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення;
  • організацію та проведення протипожежних інструктажів із робітниками, задіяними у збиранні врожаю зернових культур;
  • забезпечення первинними засобами пожежогасіння  всієї збиральної техніки, агрегатів та автомобілів, які задіяні у зернозбиральній кампанії.

Слід пам’ятати що забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання (стаття 55 Кодексу цивільного захисту України).

Збережемо хліб від вогню!

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: