(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Змінюємо екологічну ситуацію в Донецькій області в рамках екологічного проєкту «Фацелія»

Громадська організація «Екологічний Рух «Зелене сонце» пропонує долучитися до екологічного проєкту «Фацелія», підтримка якого дасть можливість на краще змінити екологічну ситуацію в області.

«Екологічний Рух «Зелене Сонце» та Національний Ботанічний Сад  ім. М.М. Гришка НАН України приділяє особливу увагу існуючій проблемі, безпосередньо пов’язаній з фермерським видом діяльності, та запрошує до співпраці всіх голів районних адміністрацій та фермерів!

У світі непомітно гинуть мільярди бджіл, метеликів та інших значимих для життя нашої планети комах. Незабаром їхня загибель може катастрофічно позначитися  на сільськогосподарських культурах та крихких екосистемах по всьому світі і Україна не є винятком. Нещодавні дослідження показують що понад 40 % видів комах скорочуються в чисельності, а третина перебуває під загрозою  і їхня загальна швидкість вимирання у 8 разів вища за ссавців, птахів та рептилій! Це створює загрозу екологічного колапсу.

Токсичні сільськогосподарські пестициди – одна з основних причин  загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо  їх використання в аграрному секторі Європи.

Враховуючи зрозумілу економічну мотивацію фермера у використанні пестицидів, громадська організація «Екологічний Рух «Зелене сонце» пропонує сільгосппідприємствам та фермерським господарствам взяти безпосередню участь в екологічному Проєкті «Фацелія», який допоможе знизити загрозу гибелі комах, дозволить фермеру продовжувати вільно боротися  з бур’янами та добиватися кращих результатів у майбутньому врожаї. Так, громадська організація «Екологічний Рух «Зелене сонце» пропонує включити в посівний план посів квітів фацелії по периметру ділянок земель, які обробляються.

Фацелія! Красиві квіти фацелії неймовірним і чудовим чином приваблюють запилювачів та інших комах, є медоносом. Культура стійка до шкідників та різних захворювань. Ефективно бореться з різними видами бур’янів.

Фацелію сіють ранньою весною, щоб вона цвіла під час використання фермерами пестицидів у боротьбі з бур’янами. Це робиться для кількох цілей, які вже згадувалися вище.

Властивості фацелії:

  • Квіти фацелії своїми дивовижними властивостями приваблюють запилювачів та інших комах та є для них кормовою базою.
  • Збільшує ймовірність запилення сусідніх з нею культур, підвищуючи, таким чином, їхню врожайність, та виробництво меду.
  • Бореться з усіма небажаними бур’янами, витісняючи всі відомі інші їх види.
  • З погляду простоти посіву та вирощування, фацелія – один із найзручніших і невибагливих сидератів, тому її так люблять багато фермерів.
Facebook
Pocket
Email
Print